انواع وب سایت ها از نظر طراحی

انواع وب سایت ها از نظر طراحی

تعداد بسیار زیاد مدل وب سایت وجود دارد که هر کدام تخصصی برای سرویس دادن کاری هستند. تعدادی از وب سایت ها شامل این تقسیم بندی می باشند:

 

.Archive Sites : برای نگهداری کردن از فضا ها و اطلاعات الکترونیکی با ارزش که قابل خراب شدن هستند استفاده می شود . دو مثال در این مورد میگویم "Internet Archive" که از سال 1996 از میلیاردها صفحات قدیمی و جدید نگهداری و آنها را بایگانی کرده است، و دیگری "Google Groups" که در اوایل سال 2005 شروع به بایگانی کردن 845.000.000 پیغام پست شده"Usenet"در مورد اخبار و بحث های گروهی کرد.

 

. Business sites : برای بهتر کردن امور تجاری و سرویسی.

 

. Commerce Sites oreComerce Sites: برای فروش اجناس مانند "Amazon"

 

. Community Sites: سایتی که اشخاص با علایق و سلایق مشابه با هم در ارتباط هستند، معمولا به وسیله "Chat" و "Message Board"ها.

 

. Database : سایتی که استفاده اصلی آن جستجو و نمایش دادن اطلاعات ریز و جزئی مانند سایت "Internet Movie Database" یا "Political Gravyard".

 

. Development Sites : سایتی که هدف آن محیا کردن اطلاعات و منابع مرتبط به بهسازی نرم افزارها و طراحی سایت ها می باشد.

 

.Directory Sites : سایتی که دارای چیزهای مختلفی می باشد که موضوع و به موضوع های مرتبط تقسیم می شود. مانند "Yahoo! Directory" ، "Google directory" و "Open Directory Project" .

 

. Download Sites : محیطی برای دریافت فایل ها و اطلاعات الکترونیکی مانند نرم افزارها ، دموی بازی ها و عکس های کامپیوتری.

 

. Game Site : سایتی که که در آن بازی و حتی محیط بازی وجود دارد که خیلی از مردم برای بازی به آنجا می روند، مثل "Zone.com" ، "Pogo.com" و "MMORPGs Planetarion" و "King Of Chaos" .

 

.News Site : مشابه سایت های اطلاعاتی ولی مختص به توزیع کردن اخبار و نظرات.

 

.Search Engines : سایتی که اطلاعات اساسی و اصلی را محیا می کند و برنامه ریزی شده است برای مدخل جستجو در دیگر سایت ها. به عنوان یک مثال ساده "Google" و دیگری که بسیار معروف است "Yahoo!"

 

. Shock Sites : شامل عکس ها و چیزهای دیگر که برای بعضی از تماشاگران زشت و بی ادبانه متهاجم می باشد.

 

. Weblog (or Blog) : برای نوشتن مصالب آنلاین در اینترنت و پست کردن برنامه و خاطرات روزانه، که ممکن است که دارای اطاقهای گفتگو باشد.

 

. Wiki : سایتی که کابران آن آنرا شاهکارانه ساخته اند.(مانند wikipedia)

 

خیلی از وب سایت ها مخلوطی از سبک ها می باشند. به عنوان مثال یک سایت تجاری می تواند فعالیت تجارتی کند ولی علاوه بر آن می تواند می تواند حاوی اطلاعات ارزشمندی باشد مثل "White Papers"

 

خیلی از سایت های تجاری تصاویری بروشور مانند دارند، یعنی تبلیغاتی که می تواند دست به دست بچرخد. بعضی از وب سایت ها به عنوان یک وسیله ارتباطی می توانند به وسیله "Webchat" بین مردم ارتباط برقرار کند.

 

وب سایت ها وادار به محدودیت های معماری شده اند. سایت های بسیار وسیع مانند Microsoft , Yahoo , Google و بسیاری سایت دیگر سرورهایی را به خدمت گرفته اند و تجهیزات را با بالانس مناسب بارگذاری می کند. همانند " Cisco Content Services Switches" یا راه حل های "F5 BigIP".

نظرات   

 
0 #4 gholam در تاریخ: پنج شنبه 09 آذر 1396 ، ساعت 08:09 ق ظ
درود بر شما دوست عزیز

و تشکر از سایت مفید شما به نظر شما من اگه قصد طراحی وبسایت داشته باشم به چی کار کنم بهتر جملا یا ورردپرس یا هرچیزه دیگر .
نقل قول
 
 
0 #3 کاغذ دیواری در تاریخ: سه شنبه 18 مهر 1396 ، ساعت 10:07 ق ظ
با تشکر از مطالب
نقل قول
 
 
0 #2 کاغذ دیواری در تاریخ: سه شنبه 18 مهر 1396 ، ساعت 10:07 ق ظ
بسیار عالی
نقل قول
 
 
+2 #1 سایت دیزاین در تاریخ: دوشنبه 29 ارديبهشت 1393 ، ساعت 09:02 ق ظ
دسته بندی درستی ارائه دادید ممنون
نقل قول
 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد